KESTANE POLENİNİN FİYATI

KESTANE POLENİNİN FİYATI

KESTANE POLENİNİN FİYATI

KESTANE POLENİNİN FİYATI

            Kestane poleninin fiyatı, diğer çiçek polenlerine göre biraz daha fazladır. Çünkü Dünyanın en şifalı ballarından biri olarak kabul edilen kestane balı, kestane poleninden yapılmaktadır. Bu yüzden kestane poleninin fiyatı diğer polenlere göre daha pahalıdır.

Kestane poleni, kestane balı üreten arıcılar tarafından sağlanır. Kestane ormanlarında üretilen ve kestane çiçekleri ile sadece kestane ormanlarında yetişen diğer bitkilerden elde edilen bir arı ürünüdür. Bazı çok özel bitkiler sadece kestane ormanlarında görülür. Çünkü kestane ağaçlarının bulunduğu toprak örtüsü bazı endemik bitkilerin yetişmesi için uygun hava ve zemin koşullarını sağlar. Orman Gülü denilen ve deli balın elde edildiği bitkiye de kestane ormanlarında rastlanır. Bunun dışında çok özel ve nadir görülen bitkilerin büyük kısmı da sadece kestane ormanlarında yetişir. Kestane ağacının sayısız şifalı özelliğini içeren kestane poleni yanında bu bitkilerin poleni de kestane poleni ve balında yer alır. İşte bu yüzden kestane balı da kestane poleni de çok özel ve kıymetli içeriktedir.

Çiçek poleninde yer alan tüm maddeleri ihtiva eden kestane poleni, bunun yanında yüksek miktarda antioksidan ve B vitamini içeriğine sahiptir. Çiçek polenlerinde olmayan çeşitli mineral ve vitaminler de kestane poleninde bulunur. Çiçek poleni çok çeşitli bitki florasına sahip farklı bölgelerden toplanmaktadır. Tek floralı polen olarak ise sadece kestane poleninden bahsedilebilir. Çiçek poleninden çok daha yüksek anti mikrobik içerik bulunur. Bakteri öldürücü etkisi ve antiviral özelliği de çiçek poleninde bulunandan birkaç kat fazladır. Kalsiyum, potasyum, mangan ve bakır içeriği de tüm polenlere göre çok daha yüksek olan kestane poleni bu sebeplerleler diğer polenlerden daha pahalıdır.

Kestane poleninin fiyatı, satışa sunan firmaya göre değişkenlik gösterir. Ancak gerçek kestane poleni çiçek poleninin sarımsı renginden daha koyu renklidir. Kahverengi veya yeşile dönük bir rengi vardır. Tadı daha buruk ve daha acımsıdır. Kestane poleni, kestane balının hammaddesidir ve sınırlı miktarda üretilmektedir. Bu yüzden fiyatı daha fazladır.

Üreticiden alarak direkt olarak size ulaştırdığımız kestane polenimizi, günde 1 gram tüketmeniz şifalı özelliklerini görmeniz için yeterlidir.