Kestane Balı Siparişi

Kestane Balı Siparişi

Kestane Balı Siparişi

Kestane Balı Siparişi

Doğal kestane balı, Karadeniz Bölgesi’nde arıların kestane çiçeğinden elde ettiği doğal bir baldır ve birçok hastalığa işi gelmektedir. Firmamızın satışa sunduğu kestane balı ise Kastamonu’nun İnebolu ilçesinden insan müdahalesi olmadan üretilmektedir. Doğal kestane balı siparişi de gerek internet üzerinden gerek, telefonla şahsen satış merkezimize gelerek sipariş verilebilmektedir. Türkiye’nin her noktasına kestane balı satışımız bulunmaktadır. Doğal kestane balının tadı ve görüntüsü, diğer ballara göre çok daha farklıdır. Rengi koyu kestane olan bu bal koyu bir kıvama sahiptir. Tarı ise biraz acı ve buruktur. Diğer ballara göre içeriğinde bulunan kalsiyum, potasyum, mangan ve bakır daha yüksektir. Kestane balı çiçek balına göre 2 kat demir, 3,5 kat kalsiyum ve 5 kat potasyum içermektedir. Balı yararları binlerce yıl öncesinden bilinmektedir. Antik Mısır’da yaraları tedavi etmek için bal kullanılmıştır. İkinci Dünya Savaşı’nda yaralanan askerlerin yaralarının hızlı bir şekilde iyileşmesi için ballı sargılar kullanılmıştır.

Kestane balının karaciğer hastalıkları ile hepatit tedavisinde alternatif ilaç olarak kullanılması söz konusudur. Kestane balının antiseptik özelliği vardır ve kansere karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Eşsiz bir tedavi edici özelliğe sahip olan kestane balı siparişi, güvenilir yerlere verilmelidir. Kestaneden polen, nektar ve salgı toplayan bal arısı, bu şekilde kestane balını üretmektedir. Yüzde yüz doğal olan kestane balına sahip olmak isteyenler, firmamıza sipariş verebilmektedir. Organik yöntemlerle elde edilen kestane balı, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Böylece insanın bazı salgın hastalıklardan korunması mümkün olabilmektedir. B ve C vitaminleri açısından zengin olan kestane balı kasları güçlendirmekte kan dolaşımını düzenlemekte, ayrıca mide ve karaciğer yorgunluğunu gidermektedir. Doğal bir antibiyotik olan kestane balı, öksürük, astım, bronşit ve nefes darlığı gibi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kestane balı, soğuk algınlığının tedavisinde yardımcı ilaç olarak tavsiye edilmektedir.

Kestane balı ağız yaralarının tedavisinde kullanılırken vücuda zindelik vermekte, halsizliği gidermektedir. Ağrı ve sancıların giderilmesi için kestane balı tüketimi önerilirken, sabah ve akşam kestane balı tüketildiğinde kan dolaşımı hızlanmakta, damar sertliğini ve kandaki pıhtılaşma önlenmektedir. İnsan hayatı için mucizevi özellikleri olan kestane balı siparişi firmamıza kolay bir şekilde yapılmaktadır.