Kestane Balı Neye Yarar?

Kestane Balı Neye Yarar?

Kestane Balı Neye Yarar?

Kestane Balı Neye Yarar?

Kestane balı tüm diğer ballara göre daha konsantre ve saf özellikler taşımaktadır. Özellikle antioksidan içeriği pek çok hastalıkta ve kanserde etkili sonuçlar yaratmaktadır. Kestane balı hem dahiliye alanına giren hastalıkların pek çoğunda hem de cilt rahatsızlıklarında kullanılan bir çeşit mucizedir.

Doğal Kestane Balı Neye Yarar?

Alman bilim adamlarının yaptığı çalışmalar sonucunda kestane balının yaraların iyileşmesinde antibiyotikten daha etkili olduğu tespit edilmiştir. Günümüzde antibiyotiklere karşı direnç kazanan pek çok bakteri kestane balı ile yok edilebilmektedir. Doğal kestane balı tüketimi ile kronik yaralarda bile kısa zamanda çok etkili sonuçlar alınmaktadır.

Antienflamatuar özelliği karaciğer rahatsızlıklarını ve hasarlarını önleme ve gidermede etkilidir.

Özellikle ciltte meydana gelen yaralanmalar sebebiyle oluşan ölü dokularda haricen uygulanan kestane balı ile cilt kısa sürede yenilenmektedir.

Kestane balı neye yarar denilince yukarıda belirttiğimiz genel etkileri dışında özellikle kullanıldığı bazı hastalıkları da belirtmekte fayda vardır.

Örneğin akciğer hastalıkları, bağırsak ve mide rahatsızlıkları, üst solunum yolu enfeksiyonları,  kuru öksürük, ağız içi yaraları, bademcik iltihabı, sarılık hastalığı, cilt bozukluğu ve lekeleri gibi problemlerde kestane balının çok etkili bir alternatif tedavi yöntemi olduğu bilinmektedir.

Ancak kestane balının bu şifalı etkisini görebilmek için direk üreticiden alınan ve özel işlemden geçmemiş bal kullanılmamalıdır. Çünkü işlemden geçirilmeden tüketilen kestane balının içinde bulunan bakteriler ve sporların bir kısmı iyileştirici etkisini ortadan kaldırdığı gibi başka rahatsızlıklara ve alerjilere sebep olabilmektedir.