Kestane Balı Neye İyi Gelir?

Kestane Balı Neye İyi Gelir?

Kestane Balı Neye İyi Gelir?

Kestane Balı Neye İyi Gelir?

Kestanenin kendine özgü mucizelerinin tamamı en saf hali olan polen ve nektarına da taşınmaktadır. Bu nektarla yapılan bal da kestanenin tüm şifalı ve sağaltıcı özelliklerini tabiatın farklı bir yorumu ile bizlere sunar.

Kestane balının tedavi ettiği hastalıklar bilimsel olarak ta ispatlanmıştır. Kestane balı neye iyi gelir sorusuna verilecek cevapları en çok rastlanan rahatsızlıklara göre özetleyecek olursak;

1- Kestane balının mide rahatsızlıklarında sağaltıcı etkisi bulunmaktadır. Mide yanması, ekşimesi, ülser, gastrit ve reflü gibi ciddi sorunlarda, alternatif tedavi yöntemleri içinde bilinen en etkili gıda maddesi kestane balıdır.

2- Solunum yolları enfeksiyonları ve akciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Kestane balı antioksidan etkisi ile solunum yolları ve akciğerlerdeki zararlı birikimleri ve tahribatları yok eder.

3- Kronik hale gelen kuru öksürükte bir tatlı kaşığı kestane balının 3-4 gün içerisinde sorunu tamamen çözdüğü bilinmektedir.

4-Astım gibi ciddi rahatsızlıklarda da kestane balı ile sonuç alınmaktadır. Düzenli olarak her gün 1 tatlı kaşığı kestane balı tüketilmesi yaklaşık 1 yıl içinde astımdan kurtulmanıza yardımcı olur.

5-İshal veya kabızlık gibi bağırsak sorunlarında da kestane balı şifalı etkisini gösterir.

6-Yaraların, özellikle ağız için yaraların iyileştirilmesinde çok etkili sonuçlar verdiği görülmüştür.

7-Vücudunuzun ağrıyan bölgesine bir miktar kestane balı ve tarçın karışımını sürmeniz halinde ağrının azaldığını veya tamamen sona erdiğini göreceksiniz.

8-Bir diş ezilmiş sarımsakla karıştırılan kestane balının tansiyonu düşürerek dengelediği gözlemlenmiştir.

Kestane balı neye iyi gelir diye merakınız devam ediyorsa bir fitoterapi uzmana danışarak kestane balının başka hangi rahatsızlıklara iyi geldiği konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.