Kestane Balı Nerede Satılır?

Kestane Balı Nerede Satılır?

Kestane Balı Nerede Satılır

Kestane Balı Nerede Satılır

Organik kestane balını satın almak için öncelikle kestane balı nerede satılır diye araştırma yapılması gereklidir. Kestane balı, hem internet üzerinden online olarak hem de fiziki bal satış yerlerinden satılabilmektedir. Firmamızın ürettiği ve satışa sunduğu kestane balı, Kastamonu’nun İnebolu ilçesindeki yüksek dağlarda yetişen kestane ağaçlarının çiçeklerinden arılar tarafından yapılmaktadır. Bal arısı, kestanelerin çiçek açtığı mayıs ve haziran aylarında nektarlarını alarak bal yapmaya başlamaktadır. Bu balın yapım aşamasında insanın müdahalesi olmamaktadır. Petekler de arılar tarafından yapılmaktadır ve dolayısı ile üretimde insan sağlığı ile ilgili herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir. Kestane balı doğal olarak üretilirken, içeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Tamamen doğal olduğu için de günlük belli bir miktarda tüketilmelidir. Firmamızın satışa sunduğu kestane balları da stoklarla sınırlıdır. Doğal Kestane balının üretimi hava şartlarına bağlı olduğu gibi için belirli kiloda üretim yapılmaktadır. Ayıca bal stoğu bittiğinde diğer ballar gibi fabrikasyon üretim olmadığı için ertesi yılın beklenmesi gereklidir.

Kestane balı nerede satılır denildiğinde ilk akla gelen yer internet siteleridir. Ancak her internet sitesinde satışa sunulan kestane balının doğal bir bal olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu satış sitelerinin çoğu kestane balında kampanya olduğunu söyleyerek çeşitli indirim vaadinde bulunmaktadır. Kestane balının üretimi sınırlı ve zor olduğu göz önüne alındığında, satış fiyatında indirimlerin yapılabilmesi mümkün değildir. Fabrikasyon imalat olmadığı için maliyeti bellidir ve bu maliyet üzerinden indirim yapıldığında zararına satış ortaya çıkmaktadır. Hiçbir firma da ürünü zararına satmamaktadır. Kestane balının fiyatını çiçek ballarla hemen hemen aynı seviyeye getiren firmaların organik kestane balı satıp satmadığı araştırılmalıdır. Kestane balının insan sağlığı üzerinde büyük yararları vardır. Kalp ve kas sistemini uyaran kestane balı, yüksek tansiyona ve kansızlığa da iyi gelmektedir. Karaciğeri güçlendirip kan dolaşımını hızlandıran kestane balı, varislerin gelişimini de engellemektedir.

Kestane balı nerede satılır diye yapılan araştırmalarda genellikle satış noktalarından çok yararları gündeme gelmektedir. Bunun nedeni, doğal kestane balının yapılan araştırmalarla sağlık üzerinde sayısız avantajının olmasıdır. Bu bal güç ve enerji vermekte, bu nedenle de birçok hastalıkla ilgili destekleyici tedavi olarak tavsiye edilmektedir.