Kestane Balı Ne Kadar Yenmeli?

Kestane Balı Ne Kadar Yenmeli?

Kestane Balı Ne Kadar Yenmeli?

Kestane Balı Ne Kadar Yenmeli?

Kestane balı doğal, kaliteli ve içerik yönünden çok zengin bir gıda maddesidir. Ancak kestane balı tüm diğer ballarda olduğu gibi yeteri kadar tüketilirse faydalı etkisi görülür.

Kestane balı ne kadar yenmeli sorusunun cevabı, kestane balını ne için tükettiğinize göre değişmektedir.

Mide ve boğazınızı temizlemek veya koruyucu etkisini görmek için sabahları kahvaltıdan önce bir tatlı kaşığı yemeniz yeterlidir.

Metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermek için bir tatlı kaşığı kestane balını ılık su ve sirke ile karıştırarak içebilirsiniz.

Kahvaltıda tüketirken de bir çorba kaşığını geçirmemeye özen göstermelisiniz.

Kestane balını mide ve bağırsak rahatsızlıkları için kullanıyorsanız öğünlerden önce birer çay kaşığı almanız yetecektir.

Akciğer rahatsızlığı veya kanser önleyici olarak tüketirken günde 1 tatlı kaşığı kestane balı almanız yeterlidir.

1 yaşından küçük çocuklara kestane balının yedirilmesi önerilmemektedir. Eğer çocuğunuz bir yaşından büyükse özellikle kahvaltıda yenilen 1 tatlı kaşığı kestane balı, gelişmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok etkili olacaktır.

Kestane balının pişirilmesi, ısıtılması veya kaynar süt gibi sıcak şeylerin içine katılması şifalı özelliğini azaltır.

Özellikle kış hastalıklarına karşı koruyucu etkisi olan kestane balını günde 1 tatlı kaşığı saf olarak yemeniz veya ılık halde içtiğiniz bitki çaylarının içine ekleyerek tüketmeniz kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır.

Yani kestane balı ne kadar yenmeli konusunda günde 1 tatlı veya 3 çay kaşığını geçmeyecek miktarda tüketilmelidir diyebiliriz.