Kestane Balı Ne Kadar Yenir?

Kestane Balı Ne Kadar Yenir?

Kestane Balı Ne Kadar Yenir?

Kestane Balı Ne Kadar Yenir?

Doğal Kestane balının hammaddesi kestane ağacı çiçeklerinin polenidir. Bugüne kadar kestane balının özellikleri ve faydaları konusunda yapılan araştırmalara göre kestane balının herhangi bir zararı bulunamamıştır. Doğru şekilde ve miktarda tüketilmesi halinde hiçbir yan etkisi olmayan doğal bir mucizedir.

Doğal Kestane balı ne kadar yenir konusu kestane balının sağlayacağı fayda kadar önemli bir husustur. Çünkü kestane balı içeriğindeki maddeler, kestane poleninden üretiliyor olması, şeker oranı gibi hususlar dikkate alınarak tüketilmesi gereken bir bal türüdür.

Kestane balındaki şeker diğer ballardaki şeker oranından çok daha düşüktür. Ancak fazla tüketilmesi kandaki şeker oranını artıracağı için istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

Özellikle şeker hastalarının ve gebelik diyabeti yaşayan anne adaylarının bir doktora tanışarak ve tavsiye edilen miktarda tüketmesi gerekir.

Özellikle mevsim geçişlerinde kullanılması tavsiye edilmekle; sabahları aç karnına bir çay kaşığı ya da yarım çorba kaşığı yenilmesi yeterlidir. Bu şekilde yiyemeyen kişiler bir bardak ılık suyun içinde eriterek te tüketebilirler.

Kestane balı ne kadar yenir sorusuna verilecek en mantıklı cevap yeteri kadardır. Her gıda maddesinde olduğu gibi gerekli ve yeterli kadar tüketmek en doğrusudur. Yoğun kıvamlı ve aromalı bu balı şifa mantığı ile ve makul miktarda tüketmek faydasını görmek için yeterlidir. Daha kısa sürede faydasını görmek için daha fazla tüketmenin faydasından çok zararı olabilir.