ARI SÜTÜ NERDE SATILIR?

ARI SÜTÜ NERDE SATILIR?

ARI SÜTÜ NERDE SATILIR?

ARI SÜTÜ NERDE SATILIR?

            Arı sütü nerde satılır diye araştırma yapan, internette arı sütü satılan siteleri ziyaret eden çok sayıda insan vardır. Olağanüstü özellikleri olan arı sütünü en doğal haliyle bulmak ve almak isteyen insanlar, verdikleri para karşılığında en saf ve güvenilir ürünü almak isterler.

Arı sütü, işçi arıların yumurtada veya larva haline gelmiş bebeklerini beslemek ve büyütmek için kullandıkları bir maddedir. Yetişkin arılar bal, polen ve suyu vücutlarında karıştırarak özel bir sıvı haline getirirler. Bu maddeyi başlarının altında bulunan keselerden salgılayarak, içinde yumurta veya larva bulunan peteklere doldururlar. Bebek arılar bu madde ile beslenerek yetişkin haline gelirler. Yani arı sütü, arıların büyümesi ve yaşaması için hayati maddedir.

Peteklerde bulunan erkek ve işçi arı yumurta veya larvaları 3 gün arı sütü ile beslenirler. 3 gün bu madde ile beslenmek onların erişkin olmasına yetmektedir. Ancak dişi arı larvalarından kraliçe olacak olanlara 16 gün boyunca arı sütü verilir. İşte bu yüzden erkek ve işçi arıların ömrü birkaç hafta ile sınırlıyken, ana arılar ortalama 5-7 sene yaşarlar.

Arı sütü erkek ve işçi arıların olduğu peteklerden değil, dişi arı larvalarının olduğu peteklerden sağılır. Her kovanda bir tane ana arı bulunur. Yeni ana arıların yetişmesi halinde kovan oğul verir. Arı yetiştiricileri bu peteklerin bir kısmına dokunmayarak kovanın oğul vermesini sağlarlar, fazla olan ana arı larvalarının peteklerinde bulunan arı sütlerini ise toplarlar. Normalde bir aylık periyotta bir kovandan elde edilen doğal arı sütü miktarı 25-30 gram arasındadır. Ancak sun’i yollarla çoğaltılan arı sütü üretimi ile her kovandan 250-300 gram arı sütü elde edilmektedir. Doğal arı sütünün bu miktarda üretilmesi mümkün değildir.

Bu yüzden internette arı sütü nerden alınır diye bir araştırma yapıyorsanız, bizimle  iletişime geçerek, ürünün menşei ve elde edilme yöntemi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Satışa sunduğumuz arı sütleri doğal yöntemlerle elde edilen ve doğal arıcılık yapan kişilerden alınan ürünlerdir. İçeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulunmaz. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.